Turkey

Otobüs şoförlüğü hayali olan otizmli gence belediyeden sürpriz

DÜZCE (AA) - Düzce'de otizmli 15 yaşındaki Furkan Oğuzhan Mazlum'un otobüs şoförü olma hayali, sembolik olarak gerçekleştirildi.

Furkan'ın ailesi, Düzce Belediyesi Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğünü arayarak Engelliler Haftası'nda çocuklarına sürpriz yapmak istediklerini belirtti.

Aileyle görüşüp engelli gencin nasıl bir sürpriz yapıldığında mutlu olacağını soran görevliler, Furkan'ın otobüs şoförü olma hayalini öğrenerek bir organizasyon düzenledi.

Genci evinden belediye otobüsüyle alan ekiptekiler, otobüs garajına getirdi. Furkan, burada hayalindeki otobüsün sürücü koltuğuna geçti.

Görevliler tarafından aracın nasıl kullanılacağı ve önünde bulunan düğmeler Furkan'a anlatıldı. Bir süre sürücü koltuğunda zaman geçiren gencin mutluluğuna, aile bireyleri, garajdaki sürücüler ile Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ortak oldu.

Organizasyonun sonunda Furkan'a, çok sevdiği otobüs maketi hediye edildi.

Evlatlarının hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayan Mazlum çifti, "Furkan'ın küçüklükten beri otobüslere karşı büyük ilgisi var. Sürekli geçen otobüslere bakıyor, merak ettiği ne varsa soruyor, öğrenmeye çalışıyor. Furkan'ın en büyük hayalini gerçekleştirdiniz. İsteğimizi geri çevirmeyip bizleri mutlu ettiğiniz için başta Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'ye, Sosyal ve Yardım İşleri Müdürü Gönül Asuk'a ve Ulaştırma Müdürlüğü ekiplerine çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Football news:

Bayern President on Sanaa: he plays in Nike cleats. If he goes to us, he will learn about the advantages of adidas
Ighalo's agent confirmed that Manchester United are close to extending the player's loan until January
Celtic can sign Claudio Bravo, foster or Joe HART
Harry Kane: Tottenham must win 7-8 games to qualify for the Champions League
Jankauskas on Mourinho: Smart, witty and strong. First of all, the spirit
Balotelli wants Brescia to return him to the team or pay compensation. In the summer, the player will change clubs
Witzel on Sancho: He is one of the best players of his generation