Ukraine

В Україні через карантин та відсутність транспорту значно посилився дефіцит донорської крові

В Україні через карантин та відсутність транспорту значно посилився дефіцит донорської крові

У зв’язку із карантином та відсутністю транспорту значно посилився дефіцит донорської крові.

 Про це повідомила керівник відділу безпеки крові та донорства Центру громадського здоров’я МОЗ України Ірина Славінська-Ріцнер під час онлайн-брифінгу.

«На жаль, через обмеження доступу до громадського транспорту зменшився потік донорів до центрів крові, а потреба у крові, на жаль, не зменшилася. Хоча планові операції і відмінили, проте є пацієнти, які не можуть відмінити свою хворобу. Це люди з онкологічними захворюваннями, це вагітні жінки у разі ускладнення пологів. Тому Центр громадського здоров’я закликає громадян стати донорами», - сказала вона.

Також Славінська-Ріцнер нагадала, хто саме може бути донором.

«Це людина віком від 18 років та вагою від 50 кг, яка є здоровою», - зазначила вона. Славінська-Ріцнер пояснила, що є певні вимоги для стану здоров'я донора. «Донори не повинні мати хронічних захворювань, таких захворювань як ВІЛ/СНІД, гепатиту В та С, венеричних захворювань, хронічних серцево-судинних захворювань, захворювань ендокринної системи, не повинні мати будь-яких хірургічних втручань впродовж року до моменту здачі крові», - зазначила вона.

Крім того, люди, які зробили татуювання, не можуть бути донорами впродовж року. Жінки можуть бути донорами лише через рік після пологів і не менше, ніж через три місяці після закінчення грудного вигодовування дитини. Говорячи про те, як дістатися до Київського міського центру крові, Славінська-Ріцнер зазначила, що скористатися громадським транспортом від центру крові можна за наявності посвідчення донора або ж довідки про здачу крові, яку обов’язково видають у центрі крові.

«На жаль, до центру крові доїхати з такими документами не вийде, лише з нього», - зазначила вона.

Посилання до теми:

Football news:

Some of the Premier League matches will be held at neutral stadiums. Liverpool will not play at home until the championship is finalized
La Liga wants to start the new season in September with 30% of the stands filled
The management of the Premier League excludes the possibility of canceling the relegation this season
In 2001, Beckham played the best match for the national team. He was inspired by a girl with a unique disease-an inverted heart
Inter will get 15 million euros if PSG sell Icardi to another Italian club
Langle does not want to leave for Inter from Barcelona
Lineker on Messi: I am a fan of Ronaldo, but the title of the best player in the world can not even be discussed